Optimizacija - optimizavimas paieskos sistemoms

Legali
Legalus interneto svetainių optimizavimas (SEO - interneto paieškų optimizavimas) tai papildymai bei interneto tinklapio turinio ir struktūros klaidų taisymas, kad būtų galima užimti užtarnautą aukštą vietą interneto paieškos sistemų reitinguose. Paprastai interneto svetainių optimizavimas labai daug darbo reikalaujanti ir lėta procedūra (interneto tinklapio puslapių kodo pakeitimai, naujų interneto svetainių pridėjimas, interneto tinklapio vidinių nuorodų struktūros keitimas, apsikeitimas nuorodomis su kitais teminiais interneto tinklapiais, registracija interneto kataloguose ir paieškos sistemose ir t. t.) 

Nelegali
Nelegalus (SEO) interneto svetainės optimizavimas (spamdexing) – tai uždraustų metodų panaudojimas ir paieškos sistemų apgavystė, norint užimti neužtarnautą aukštą vietą interneto paieškos sistemų reitinguose. Tai faktiškai yra spamas, nuo kurio kenčia ir eilinis vartotojas, kuris nerado to, ko ieškojo, – ir paieškos sistema, kurioje mažėja paieškos kokybė. O iš tikrųjų daugiausia kenkiama pačiam interneto tinklapiui, nes anksčiau ar vėliau jis pateks į interneto paieškos sistemų uždraustų tinklapių sąrašą

Perėjimai su nukreipimu (Doorways with redirect)
Tai specialūs interneto puslapiai su beprasmiu vartotojui tekstu, bet užpildyti raktiniais žodžiais, reikalingais paieškos robotams. Taip pat šiame interneto puslapyje kuriamas nukreipimas į pagrindinį šakninį interneto tinklapio puslapį. Toks interneto puslapis reklamuojamas ir patenka į aukštą reitingo vietą. Tokiu būdu lankytojas, paspaudęs nuorodą, patenka į perėjimo puslapį ir automatiškai nukreipiamas į pagrindinį ir net nepastebi to. Rasti tokius interneto tinklapius Internete labai lengva. Užtenka tik duoti užklausą „seksas referatai porno“. Tokia technologija labiausiai paplitusi tarp adult-tematikos tinklapių, bet dažnai naudojama ir kitur.

Maskavimas (Cloaking)
Šis terminas sujungia daug metodų, leidžiančių pateikti lankytojams ir paieškos robotams skirtingas tinklapio versijas. Techniškai tai realizuojama taip: specialūs skriptai sulygina lankytojo IP-adresą su paieškos robotų adresų DB duomenimis. Jeigu tai yra paprastas lankytojas, tai jam pateikiamas normalus tinklapis, o jeigu robotas – tai jam pateikiamas specialiai optimizuotas (SEO) tinklapis, dažnai net neperskaitomas žmogui. Norint atpažinti, ar tinklapyje naudojamas toks metodas, užtenka tik palyginti esamo tinklapio kodą su indeksuotu tinklapio kodu, kuris išsaugotas paieškos sistemos atmintyje.