Interneto svetainių optimizavimas, Optimizavimas paieškoms SEO

Optimizavimas paieškoms SEO


Optimizavimas paieškoms SEO

Interneto svetainių kūrimas

Interneto svetainių optimizavimas seo paslaugos

SEO paslaugos: interneto svetainių optimizavimas, interneto tinklalapių tinklapių optimizavimas, interneto svetainių optimizavimo paslaugos paieškoms, interneto paieškų optimizavimas www.google.lt, www.google.ie, www.google.co.uk , в www.yandex.ru. Продвижение сайта  в www.google.ru, в www.yandex.ru, в www.rambler.ru  

Tikrindami interneto svetaines www.google.lt paieškoje jūs pastebėsite, kad interneto svetainių paieška randa daugiau arba mažiau interneto svetainių nei anksčiau (pvz. Apie 3.780.000 rezult. (0,17 sek.)), o jūsų svetainės pagal raktinius žodžius dažnai užima jau kitą vietą svetainių eilėje. Internetas nestovi vietoje, interneto svetainių daugėja, jos optimizuojamos, todėl net optimizuota svetainė amžinai nestovės vienoje vietoje. Norint, kad jūsų interneto svetainė po optimizavimo neužleistų savo pozicijų, jūsų svetainę būtina nuolat prižiūrėti, gerinti interneto svetainės (tinklapio, tinklalapio, portalo, elektroninio prekių katalogo, elektroninės parduotuvės) optimizavimą (SEO).

Svetainėje pateikiam dalį mūsų optimizuotų svetainių - seo paslaugos

Interneto svetainių optimizavimas paieškos sistemoms SEO

SEO paslaugos: interneto svetainių optimizavimas, interneto tinklalapių optimizavimas, interneto svetainių optimizavimo paslaugos paieškoms www.google.lt, www.google.ie, www.google.co.uk , в www.yandex.ru. Продвижение сайта  в www.google.ru, в www.yandex.ru, в www.rambler.ru  

interneto svetainiu optimizavimas seo paslaugosInterneto svetainių optimizavimas paieškos sistemoms (Search Engine Optimization „SEO“) – interneto svetainių gerinimas, siekiant palankesnės vietos paieškos sistemų rezultatuose. Interneto svetainių optimizavimas SEO daromas taip, kad visą informaciją svetainėje galėtų lengvai pasiekti interneto paieškos sistemos, svetainės metaduomenys būtų paruošti indeksavimui, puslapiai gausiai susieti nuorodomis, taip pat interneto svetainė turi būti pasiekiama iš kuo daugiau kitų interneto svetainių. Interneto svetainių optimizavimo tikslas yra pakliūti tarp 10 pirmųjų paieškos rezultatų įvedant pasirinktą tikslinę frazę. Į interneto svetainės optimizavimo - SEO paslaugų paieškos sistemoms procesą taip pat įeina žodžių naudojamų tekste parinkimas bei pateikimas tiek matomose interneto svetainės vietose, tiek svetainės metaduomenyse. Šis terminas dažnai plačiai naudojamas paieškos variklių rinkodaroje, kaip veiksmų tiesiogiai ar netiesiogiai nukreiptų į interneto svetainės reitingą bendrinis vardas. SEO naudojamas įvardinti interneto svetainių optimizavimo paslaugos teikėją – tai būtų suprantama kaip „SEO specialistas“ arba „Interneto svetainių optimizavimo paslaugas teikianti įmonė“.

Paieškos sistemų darbo principai

interneto svetainiu optimizavimas seo svetainiu kurimasPaieškos sistemos kūrimas susiduria su daugeliu sunkumų. Greita interneto svetainių peržiūrėjimo technologija reikalinga puslapiams surinkti ir naujausiai informacijai saugoti. Saugojimo erdvė turi būti išnaudojama efektyviai. Indeksavimo sistema turi apdoroti šimtus gigabaitų informacijos. Užklausos turi būti vykdomos greitai, per šimtąsias ar tūkstantąsias sekundės dalis. Paieškos sistemos susideda iš penkių atskirų komponentų

  • Spider („voras“): programa, kuri skaito tinklapius.
  • Crawler („keliautojas“): voras, kuris automatiškai keliauja pagal tinklapio nuorodas.
  • Indexer (”indeksatorius“): programa, kuri analizuoja gautus iš voro tinklapius.
  • Database (”duomenų bazė“): čia saugojami voro perskaityti tinklapiai.
  • Results engine (”rezultatų pateikimo sistema“): paima rezultatus iš DB ir pateikia juos vartotojui.

Spider
Programa, kuri skaito interneto svetaines. Jis dirba tokiu pat pagrindu kaip paprasta naršyklė, kai vartotojas jungiasi prie interneto svetainės. Voras neturi jokių vizualinių komponentų. Ta patį veiksmą (skaitymą) galima stebėti, kai su naršykle peržiūrimas interneto svetainės kodas („View source“). Tinklo „voro" paleidimas – sudėtinga užduotis. Yra keblių patikimumo ir produktyvaus darbo problemų ir – dar svarbiau – yra socialinių problemų. Ieškojimas ir skaitymas yra pati trapiausia programa, kadangi ji interaktyviai bendrauja su šimtais tūkstančių interneto serverių. Voras turi būti patikimas, greitas ir robustiškas. Interneto svetainių optimizavimas padeda "vorui" nuskaityti jūsų svetainės informacją.

Crawler
Jo tikslas – nustatyti, kur toliau turi keliauti voras, remdamasis nuorodomis arba iš anksto paruoštu adresų sąrašu. Dažnai reikia uždrausti botui pasiekti konkrečias tinklapio dalis. Tam tikslui skirtas neoficialus standartas „Standart for Robot Exclusion (SRE)“, kurio remiasi beveik visi paieškos sistemų kūrėjai. Pagal šį standartą reikia tik sukurti failą “robots.txt“ serverio šakniniame kataloge ir įrašyti į jį keletą apribojimo komandų. Pagal serverio log-failą galima stebėti, kokias interneto svetainės dalis lanko botas. Kai kurie botai identifikuojami pagal savo pavadinimą – pvz., Google „Googlebot“. Kiti labiau paslėpti ir maskuojami kaip naršyklės.

Indexer
Indeksatorius dalina puslapį į skirtingas dalis (pavadinimai, nuorodos, tekstas, struktūriniai elementai, stiliaus elementai ir t.t) ir analizuoja juos. Botai nesupranta freimų, flash-animacijos ir skriptų. Interneto svetainių optimizavimas padeda geriau suprasti dalis, suteikia daugiau informacijos.

DB
Tai interneto tinklapių, kuriuos paieškos sistema indeksuoja, saugykla. Jeigu interneto tinklapis pateko į DB, tai botai periodiškai lankys jį ir stebės visus pakeitimus. Apsilankymų kiekis priklauso nuo konkrečios paieškos sistemos.

Search Engine Results Engine
Rezultatų pateikimo sistema paima rezultatus (SERP, search engine result pages) iš DB ir pateikia juos vartotojui

Optimizacija - optimizavimas paieskos sistemoms

Legali
Legalus interneto svetainių optimizavimas (SEO - interneto paieškų optimizavimas) tai papildymai bei interneto tinklapio turinio ir struktūros klaidų taisymas, kad būtų galima užimti užtarnautą aukštą vietą interneto paieškos sistemų reitinguose. Paprastai interneto svetainių optimizavimas labai daug darbo reikalaujanti ir lėta procedūra (interneto tinklapio puslapių kodo pakeitimai, naujų interneto svetainių pridėjimas, interneto tinklapio vidinių nuorodų struktūros keitimas, apsikeitimas nuorodomis su kitais teminiais interneto tinklapiais, registracija interneto kataloguose ir paieškos sistemose ir t. t.) 

Nelegali
Nelegalus (SEO) interneto svetainės optimizavimas (spamdexing) – tai uždraustų metodų panaudojimas ir paieškos sistemų apgavystė, norint užimti neužtarnautą aukštą vietą interneto paieškos sistemų reitinguose. Tai faktiškai yra spamas, nuo kurio kenčia ir eilinis vartotojas, kuris nerado to, ko ieškojo, – ir paieškos sistema, kurioje mažėja paieškos kokybė. O iš tikrųjų daugiausia kenkiama pačiam interneto tinklapiui, nes anksčiau ar vėliau jis pateks į interneto paieškos sistemų uždraustų tinklapių sąrašą

Perėjimai su nukreipimu (Doorways with redirect)
Tai specialūs interneto puslapiai su beprasmiu vartotojui tekstu, bet užpildyti raktiniais žodžiais, reikalingais paieškos robotams. Taip pat šiame interneto puslapyje kuriamas nukreipimas į pagrindinį šakninį interneto tinklapio puslapį. Toks interneto puslapis reklamuojamas ir patenka į aukštą reitingo vietą. Tokiu būdu lankytojas, paspaudęs nuorodą, patenka į perėjimo puslapį ir automatiškai nukreipiamas į pagrindinį ir net nepastebi to. Rasti tokius interneto tinklapius Internete labai lengva. Užtenka tik duoti užklausą „seksas referatai porno“. Tokia technologija labiausiai paplitusi tarp adult-tematikos tinklapių, bet dažnai naudojama ir kitur.

Maskavimas (Cloaking)
Šis terminas sujungia daug metodų, leidžiančių pateikti lankytojams ir paieškos robotams skirtingas tinklapio versijas. Techniškai tai realizuojama taip: specialūs skriptai sulygina lankytojo IP-adresą su paieškos robotų adresų DB duomenimis. Jeigu tai yra paprastas lankytojas, tai jam pateikiamas normalus tinklapis, o jeigu robotas – tai jam pateikiamas specialiai optimizuotas (SEO) tinklapis, dažnai net neperskaitomas žmogui. Norint atpažinti, ar tinklapyje naudojamas toks metodas, užtenka tik palyginti esamo tinklapio kodą su indeksuotu tinklapio kodu, kuris išsaugotas paieškos sistemos atmintyje.

Pagrindiniai dalykai kurių būtina vengti optimizuojant tinklapį paieškos sistemoms

Kai dauguma pradedančiųjų tinklapių administratorių (angl. webmaster) pradeda kurti savo pirmąsias svetaines dažnai nesilaiko net ir pagrindinių puslapių optimizavimo paieškos sistemos taisyklių. Ką tai reiškia? Paprasta, tokio tipo svetainių puslapiai tampa „nedraugiški“ paieškos sistemoms. Paieškos sistemos yra vienas iš geriausių būdų gauti nemokamo lankytojų srauto, čia pateikiami pagrindiniai dalykai, kurių yra būtina vengti norint pasiekti gerų rezultatų paieškos sistemų vertinimuose (angl. Rank).

Raktažodžių šiukšlinimas (en:spam)
Nešiukšlinkite ir nebandykite paslėpti raktažodžių, kurie yra vertingi Jūsų svetainei. Paieškos sistemos yra daug toliau pažengusios šiomis dienomis ir užuos Jūsų blogus kėslus iš toli. Jei jiems kils įtarimas, kad Jūs užsiimate draudžiama veikla pvz: šiukšlinimas, Jūs busite labai negailestingai nubaustas - gali labai nukentėti tinklapio įvertinimas (eng: Rank) paieškos sistemoje arba blogiausiu ir dažniausiai pasitaikančiu atveju Jūs galite būti pašalintas visiems laikams iš paieškos sistemos be galimybės sugrįžti. Visada pasverkite riziką prieš užsiimant panašia veikla, beveik niekada nepavyks išsisukti iš susidariusios padėties be labai daugiau ar mažiau skaudžių pasekmių.

Nenaudokite rėmų (eng: frame, iframe)
Tinklapiai naudojantys rėmus taip pat yra „nedraugiški“ paieškos sistemoms ir tai taip pat įtakos paieškos rezultatus iš blogosios pusės. Stenkitės vengti rėmų kiek įmanoma.

Nenaudokite Flash ar JavaScript
Jei įmanoma nenaudokite nei flash nei Javascript elementų. Paieškos sistemos nesupranta flash, o javascript ignoruoja. Blogiausiu atveju naudokite šiuos elementus tinklapio apačioje t.y. po visu tinklapio turiniu (tekstas, iliustracijos).

Nebandykite įvesti savo tinklapio į paieškos sistemas per dažnai
Rekomenduotina nesinaudoti paieškos sistemų puslapiu, teikiančiu galimybę įrašyti savo tinklapį į paieškos sistemos rezultatus (Pvz.: Google submit tool.), kadangi yra nemažai pavyzdžių, kai pasinaudoję šia galimybe žmonės liko nusivylę, nes teko laukti net kelias savaites, kol tinklapis pasirodė paieškos sistemoje ar tinklapis buvo visai neindeksuojamas paieškos sistemose gan ilgą laiką. Didžiosios paieškos sistemos pačios susiras tinklapį ir jį sėkmingai indeksuos.

Nenaudokite neteminių raktažodžių „meta“ žymelėse
Jei pardavinėjate mašinas, tai nenaudokite tokių raktažodžių kaip „keptuvės“ ar „blynai“. Kai kurie tinklapių administratoriai naudoja neteminius, bet labai populiarius raktažodžius bandydami pritraukti daugiau lankytojų, tai tikrai neveikia, paieškos sistema naudos „meta“ žymelėse naudojamus raktažodžius tik tuo atveju jei jie bus tinkami Jūsų tinklapyje esančiam turiniui.

 

SEO paslaugos: interneto svetainių optimizavimas, interneto tinklalapių optimizavimas, interneto svetainių optimizavimo paslaugos paieškoms www.google.lt, www.google.ie, www.google.co.uk , в www.yandex.ru. Продвижение сайта  в www.google.ru, в www.yandex.ru, в www.rambler.ru  

Interneto svetainės optimizavimo pavyzdys

2015.03.27

interneto svetainiu optimizavimas, seo paslaugosMūsų sukurtos interneto svetainės www.travelbus.lt   optimizavimas  (SEO paslaugos, svetainės kėlimas, interneto  svetainės pozicijos gerinimas) pagal raktinius žodžius www.google.lt  interneto svetainių paieškoje. Atliekant interneto svetainės optimizavimo darbus svetainė pradėjo kilti savo konkurentų atžvilgiu ir iš visiškai nerandamos, dar naujos svetainės, tapo matoma. Kaip ilgai interneto svetainė išliks pirmame puslapyje priklauso nuo svetainės sąvininko ir konkurentų veiksmų. Jei jų svetainės bus gerinamos labiau, tai travelbus.lt svetainė anksčiau ar vėliau bus išstumta iš pirmo dešimtuko. Norint kad taip nenutiktų optimizuotą svetainę būtina nuolat prižiūrėti ir tobulinti.

Optimizuojamos interneto svetainės kilimas pateikiamas grafiškai ir lentelėje.

Vertikaliai- optimizuojamos interneto svetainės padėtis paieškoje pagal raktinius žodžius.
Horizontaliai - datos.

Kiti interneto svetainių optimizavimo pavyzdžiai (suteiktos SEO paslaugos)

Svetainės raktiniai žodžiai2013-07-022013-08-102013-08-202013-09-282013-10-082013-11-242013-11-292013-12-232014-04-222014-06-07
Keleivių vežimas130844126174526143
Keleivių vežimas į Ispaniją85461110659211
Keleivių vežimas į Angliją10258242119?20201711
Keleivių vežimas į škotiją14036178433
Keleivių vežimas į Pranciziją8247106636343
Keleivių vežimas į Vokietiją98682017141213883
Keleivių vežimas į Olandiją201112109111
Keleivių vežimas į Belgiją953484543421
Siuntų Vežimas1638361444443291094
Gyvūnų Vežimas96501814111010115
Automobilių gabenimas100108302619199

Interneto svetainės optimizavimas

SEO paslaugosInterneto svetainių optimizavimas (SEO paslaugos)
Interneto svetainės www.dscon.lt  optimizavimas www.google.ru ir www.yandex.ru paieškoms.
SEO paslaugų tikslas pagal raktinius žodžius paieškoje svetainę pakelti į TOP10.

Optimizuojamos interneto svetainės kilimas pateikiamas grafiškai ir lentelėje.

www.goole.ru paieška rusiška, www.yandex.ru - popiliariausia paieška Rusijoje, rezultatai tikrinami ieškant Maskvoje! (ieškant iš Lietuvos rezultatai skirsis)

Interneto svetainių optimizavimas pavyzdžiai (suteiktos SEO paslaugos)

Vertikaliai- interneto svetainės padėtis paieškoje pagal raktinius žodžius.
Horizontaliai - datos.

[chartScript]